Etapak

Biosafety Trust Sertifika Haberimiz Ambalaj Dünyası Dergisinde Yayınlandı

05.04.2021

Özgörkey Holding bünyesinde 1997 yılında İzmir’de kurulan, üretim faaliyetlerini iki ayrı tesisinde sürdüren Etapak Ambalaj pandemi döneminde çok önem taşıyan biyolojik tehditlerin yayılımlarını önleyecek uygulamalara entegre olarak, IPCMS sertifikasyonuna sahip oldu.

 

Biosafety Trust ya da diğer adıyla IPCMS (Infection prevention and Control Management System) standardı, insanları biyolojik tehditlerden korumak, enfeksiyonların yayılmasını önlemek ve etkilerini hafifletmek için tasarlanmış bir yönetim sistemleri sertifikasyonudur. Biosafety Trust standardına göre denetlenmiş ve belgelendirilmiş kuruluşlar, risk yönetimi kapasitesinin güçlendirilmesi, paydaşlarının sağlıklarının korunması, hizmetlerde kesintilerin neden olduğu doğrudan ve dolaylı maliyetlerin azaltılması, finansal risklere daha az maruz kalma ve hatta sigorta primlerinin azaltılması gibi çeşitli avantajlar elde edecekler.

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Kalite Müdürü Cansev Uzun; “Bu sertifika ile kuruluşumuzu ve tüm çalışanlarımızın sağlığını güvence altına alarak müşterilerimize kesintisiz hizmet sunmayı hedefliyoruz. Covid19 önlemleri başta olmak üzere pandemi süreci sona erdiğinde dahi mevcut önlemleri uygulamaya devam edeceğimizi taahhüt etmekteyiz” dedi.